wtorek, 26 sierpnia 2014

10 przydatnych czcionek


     Przy tworzeniu różnych designów, zarówno minimalistycznych, jak i bardziej urozmaiconych graficznie, czcionki grają ogromną rolę. Działania w myśl "to tylko czcionka" mogą zniszczyć cały efekt, źle dobrana czcionka może zniechęcić, a doskonale - postawić kropkę nad 'i' idealnego szablonu.
     Osobiście od zawsze zwracałam na czcionki więcej uwagi. Po pierwsze, mixy czcionek w nagłówkach to niezła zabawa, a po drugie - naprawdę można uzyskać ciekawy efekt przy niewielkim nakładzie pracy. Stąd też poniższa paczka 10 przykładowych czcionek. Każda z nich pochodzi z dafont.com i każda z nich jest zupełnie darmowa, więc spokojnie. Trzeba też zauważyć, że żadnej z nich nie jestem autorką, jedynie zebrałam je do kupy :) Niżej znajdziecie zarówno nieco bardziej wymyślne czcionki, jak i te prostsze, systemowe, które w połączeniu ze sobą mogą dać fajowski efekt. Pobierajcie i korzystajcie do woli w swoich grafikach, nagłówkach albo po prostu tytułach gadżetów. Kto co tam sobie chce.
5 komentarzy:

 1. Świetne są te czcionki. :D Na pewno kiedyś mi się przydadzą ;D więc pobieram :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. a ile miało być! W pierwszej paczce 10! I potem tez 10! i Potem i potem!

   Usuń
 3. Gdy dorwę się do dafont, to pobieram czcionki bez opamiętania. Często jednak okazuje się, że większość z nich nie ma polskich znaków. Te, które zaprezentowałaś są bardzo ciekawe i z chęcią je także sobie 'zapożyczę' :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś aniołem, cudowne czcionki znalazłaś. :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon wykonany przez Patrycję Grzyb dla bloga
Z J A D L A M - S Z M I N K E.pl
2017 | All Rights Reserved

kontakt: wanilijowa@gmal.com